fryzjer

Rozjaśnianie włosów krok po kroku

Masz kruczoczarne włosy, a właśnie zdecydowałaś się być złotowłosą blondynką? Znudziło ci się bycie szatynką i marzysz o chłodny, jasnym blondzie? Wystarczą odpowiednie środki, odrobina cierpliwości, a wszystko to jest możliwe. Należy jednak ściśle przestrzegać kilku zasad, aby nie rozczarować się efektem. W jaki sposób można rozjaśnić kolor włosów?

Małoinwazyjne metody

Mowa tu o starych, sprawdzonych sposobach domowych. Wykorzystują one jedynie naturalne składniki oraz są niezwykle delikatne. Niestety, rozjaśnianie takie wymaga wielorazowego powtarzania zabiegu, a ostateczny efekt i tak nie będzie imponujący. Ponadto takie metody są odpowiednie jedynie w przypadku szatynek oraz ciemnych blondynek, które pragną tylko odrobinę jaśniejszych włosów. Subtelny efekt można osiągnąć, sięgając po płukanki z rumianku, cytryny czy miodu.

W jaki sposób rozjaśnić nawet ciemne włosy?

Zanim przystąpisz do ich rozjaśniania, pamiętaj, że zabieg ten mocno ingeruje w strukturę włosów. Dlatego warto zadbać o to, aby na kilka tygodni przed odpowiednio je odżywiać, na przykład przy pomocy specjalnych masek.

Aby brunetka mogła stać się blondynką, konieczne jest zastosowanie metod chemicznych. Polegają one na użyciu substancji zwanej oksydantem, wchodzącej w skład dostępnych w drogeriach rozjaśniaczy. Ma on za zadnie zniszczyć naturalny pigment włosa, który odpowiada za ich ciemną barwę. Oksydant występuje w rozjaśniaczach w stężeniach od 3-12% – im większa jego ilość, tym włosy będą jaśniejsze.

Rozdziel włosy na dwie części – partię górną odseparuj od dolnej. To właśnie od kosmyków znajdujących się z tyłu głowy należy zacząć zabieg.

Następnie przygotuj środek do rozjaśniania tak jak zalecił jego producent. Za pomocą pędzelka nakładaj preparat na dolne pasma, a następnie na górne. Włosów nie należy niczym przykrywać, a także nie powinno się trzymać rozjaśniacza na włosach przez czas zgodny zalecaniami w instrukcji. Po jego upływie spłucz preparat i dokładnie umyj włosy. Wskazane jest także, aby zastosować odpowiednie odżywki.

Czy warto rozjaśniać włosy samodzielnie w domu?

Wiele zależy tu od umiejętności i jakości wykorzystanych środków. Jednak wizyta w dobrym salonie fryzjerskim, gdzie pracują doświadczeni profesjonaliści, zapewni, że unikniesz przykrych niespodzianek, takich jak plamy na włosach, ich nierównomierny koloryt lub nieodwracalne zniszczenie.