rozjasnianie wlosow

Czy rozjaśnianie włosów jest bezpieczne?

Wiele młodych osób decyduje się na zmianę swojego wyglądu poprzez rozjaśnienie włosów. Niestety, zamiast pójść do fryzjera i przeprowadzić zabieg u profesjonalisty, bardzo często korzystają z domowych sposobów znalezionych w internecie, które nie zawsze są bezpieczne. Korzystając z niesprawdzonych substancji, włosy mogą ulec zniszczeniu. Należy pamiętać, że to właśnie zmienianie koloru włosów na blond wysusza i osłabia ich kondycję.

 

Jak rozjaśnić włosy?

 

Najbezpieczniejszą metodą rozjaśniania włosów jest wykonanie tego zabiegu w salonie fryzjerskim. Co prawda taka usługa nie należy do najtańszych, jednak w cenie otrzymujemy gwarancję tego, że włosy nie ucierpią tak bardzo. Fryzjer zazwyczaj wykorzystuje do tego sprawdzone, bezpieczne kosmetyki, które nadają piękny kolor, a także nie narażają skóry głowy i drobnych cebulek. Co prawda na rynku można kupić kosmetyki do samodzielnego farbowania, lecz osoba, która nie ma doświadczenia w tego typu zabiegach, może sprawić, że efekt będzie daleki od oczekiwań. 

 

Jeśli bardzo nam zależy na wykorzystaniu domowych sposobów rozjaśniania włosów, należy pamiętać, że efekt nie będzie tak skuteczny, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Najprostszą metodą jest wystawienie włosów na słońce. O skuteczności tej metody mogą wypowiedzieć się jedynie osoby z włosami koloru blond, ponieważ w tym w przypadku tylko na nich działa takie rozwiązanie. W internecie można znaleźć niezwykle popularną metodę rozjaśniania włosów cytryną. Polega on na wcieraniu rozcieńczonej wody z cytrusem, a następnie zmycie go po paru godzinach. Niestety ten zabieg należy powtarzać przez kilka dni, co wymaga dużo cierpliwości i należy mu poświęcić sporo czasu. Tak jak w przypadku innych domowych sposobów, efekt może być niezadowalający.