fryzjerka

Cechy dobrego salonu fryzjerskiego

Dobry, zaufany fryzjer to skarb. To człowiek, w którego ręce powierzasz swój wizerunek, nie ma więc mowy o tym, aby był niekompetentny. Niestety, mimo że jest to zawód bardzo popularny i wykonywany przez tysiące osób, znalezienie profesjonalisty w tym fachu często graniczy z cudem. Jeżeli nie chcesz ryzykować, przy wyborze salonu powinieneś zwrócić uwagę na kilka detali. Poniżej podpowiadamy, co zrobić, aby znaleźć „tego jedynego” fryzjera.

Dokładny research

Szanujące się salony fryzjerskie mają swoje witryny internetowe i profile w mediach społecznościowych. To dla ciebie prawdziwa skarbnica wiedzy. Zakład fryzjerski, który ma się czym pochwalić, zamieszcza tam zdjęcia swojego salonu, ale przede wszystkim efekty pracy. Fotografie przedstawiające wykonane uczesania, cięcia czy stylizacje to bardzo ważne źródło informacji o umiejętnościach osób, które pracują w danym miejscu. Warto również zwrócić uwagę na komentarze i opinie dodawane przez mniej lub bardziej zadowolonych klientów. Jeżeli nie było w nich mowy o wpadce, jaką jest na przykład zniszczenie włosów czy nieudana koloryzacja, możesz wziąć pod uwagą wybór takiego salonu.

Odwiedź salon!

Na pierwszą wizytę najlepiej umówić się osobiście. Dobry fryzjer musi mieć wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne – powinien potrafić wysłuchać koncepcji klienta, a w razie potrzeby delikatnie, ale stanowczo ją odradzić. Jeżeli trafisz na salon, w którym poczujesz, że nie poświęcono ci zbyt wiele czasu i uwagi, to także podczas cięcia czy farbowania możesz zostać potraktowany po macoszemu. Skutek będzie jednak dużo bardziej opłakany.

Przyjrzyj się również samemu wnętrzu salonu fryzjerskiego. Nie powinno wystarczyć ci, że panuje tam porządek – takie miejsce musi lśnić czystością. Utrzymywanie odpowiednich standardów higieny jest szalenie istotne dla twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Nie bój się pytać

Dowiedz się od personelu, jakie produkty wykorzystywane są do koloryzacji i zabiegów fryzjerskich. Dobry salon używa jedynie profesjonalnych kosmetyków z najwyższej półki. Zapytaj też o dokładną cenę usług, a unikniesz niemiłego zaskoczenia. Zaczerpnij informację o dostępnych terminach. Wydaje się to absurdalne, ale jeżeli terminarz pęka w szwach i trudno o wizytę, może to świadczyć na korzyść salonu. Oznacza to, że ceni go sobie wielu klientów.